DataLife Engine > Без комментариев, Без коментарів > Послепасхальный понедельник

Послепасхальный понедельник


9-04-2018, 17:29. Разместил: mrialu Послепасхальный понедельник

Великодній понеділок називають «волочильним» . Здавна зберігся звичай у цей день обходити знайомих, друзів, ходити один до одного в гості, христосатися та обмінюватися писанками. В подарунок з собою брали так зване «волочільне» – паску та кілька крашанок.

Також понеділок після Великодня називають «поливаним» або «обливаним». За давнім звичаєм хлопці в цей день обливають дівчат водою. Звичай поливання пов’язують із весняним очищенням водою. Існував він і в інших народів. Наші предки вірили, що завдяки весняним купанням та обливанням можна викликати дощ, щоб був добрий врожай, очиститися, вилікуватися від хвороб. Вважали, що якщо в цей день дівчину не облили водою хлопці, то це ганьба. Де-не-де дівчата відкуповувалися від поливальників крашанками.

На Гуцульщині волочільний понеділок — «це днина, в яку парубки мають нагоду придивитись обстановам домашнім та наобзорити дівки на сватання (обзорини). Ґаздині справляють у велике пущення у себе вечорниці, на які сходяться парубки і дівки танцювати; кождий парубок, що з якоюсь дівкою танцював, має від неї у великодні свята дістати писанку. За тими писанками ходять-волочаться парубки від хати до хати, відки і сей день називається во-лочільний понеділок. Писанками тими обмінюються парубки між собою, як стрічаються на дорозі, при чім один промовляє до другого: „Поможи нам, Господи, абих сі виділи так на тім світі, як і сі тут видимо". У хаті звичайно уго-щують їх, а коли їх та дівчат набирається більше, гуляють при скрипці».

На Слобожанщині другий день Великодня називається днем Богородиці. Існує звичай роздавати в цей день милостиню «нижчій братії».

Влада Литовченко скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Вернуться назад