DataLife Engine > Без комментариев, Без коментарів > Монастырь ордена Христа в Томаре

Монастырь ордена Христа в Томаре


3-10-2018, 00:26. Разместил: mrialu Монастырь ордена Христа в Томаре
Монастырь ордена Христа в Томаре

Монастир ордена Христа в португальському Томарі збудували у в XII столітті. Спочатку це був не лише монастир, а й фортеця лицарів-тамплієрів. Фортецю будували під керівництвом Гуалдіма Паіса, першого великого магістра ордену. Замок був частиною оборонної системи міста для захисту від арабів. Знаменита кругла церква-ротонда також з’явилася в XII столітті. Її, як і решту церков тамплієрів, проектували схожою до будівлі Купола Скелі в Єрусалимі, ісламського святилища, яке в ті часи помилково вважали за збережений храм Соломона. В 1190 замок витримав атаку військ на чолі з Якуб аль-Мансуром, третім еміром династії Альмохадів, який до цього захопив чимало португальських фортець. Біля входу до церкви висить меморіальна дошка, присвячена цій битві. Коли у XIV столітті орден розпустили, то португальська гілка ордена тамплієрів приєдналася до ордену Христа, який відіграв важливу роль під час Великих географічних відкриттів у XV столітті. Розповідають легенди, ніби у монастирі й досі заховані скарби тамплієрів.

Замок-монастир ордена Христа поєднує у собі романський та готичний стилі, а так само мануеліно і ренесанс. Замок по периметру оточений стінами, є цитадель і донжон всередині цитаделі. Кругла церква у романському стилі має форму 16-стороннього багатокутника. Фасад прикрашають круглі вікна, нагорі – дзвіниця. Всередині церкви багато картин і скульптур в стилі готики і мануеліно, які були додані в інтер'єр пізніше, у XV столітті. В монастирі у XV-XVI століттях вісім вісім клуатр.

Монастир ордена Христа – одна з найважливіших історичних пам'яток Португалії. З 1983 року він внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Влада Литовченко
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Вернуться назад