DataLife Engine > Без комментариев, Без коментарів > Легендарный Дмитрий Яворницкий

Легендарный Дмитрий Яворницкий


6-11-2017, 17:23. Разместил: mrialu Легендарный Дмитрий Яворницкий

6 листопада 1855-го на Харківщині народився легендарний Дмитро Яворницький.

Поет Максим Рильський казав про Дмитра Івановича: “Це був учений і діяч з дуже широким колом інтересів: історик, археолог, фольклорист, етнограф, лексикограф, письменник-прозаїк, що пробував свої сили й у віршуванні. Але в центрі його уваги була історія Запоріжжя, в яке він був по-юнацькому закоханий”.

За своє життя Яворницький написав близько 150 праць. Чи не найголовніші серед них "Історія запорізьких козаків" (1892 - 1897), "Вольності запорізьких козаків" (1898), "Число і порядок запорізьких січей з топографічним нарисом Запоріжжя" (1884), "Іван Дмитрович Сірко - славний кошовий отаман війська запорізьких низових козаків" (1894) та інші. Зібравши численний фольклорний, етнографічний і лексикографічний матеріал, він підготував і опублікував розвідки: "Запоріжжя в залишках старовини та переказах народу" (1888), "Малоросійські народні пісні, зібрані в 1878-1905 рр." (1906) та інші. Дмитро Іванович дуже яскраво зобразив життя запорізьких козаків.

Цікаво, що Яворницький товаришував з Іллею Рєпіним, – теж вихідцем із Харківщини. Історик чимало консультував художника, коли той малював свою відому картину “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. Писаря на ній Рєпін змальовував саме з Дмитра Івановича.

Влада Литовченко скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Вернуться назад