• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » Европейский инвестиционный банк и мультидонорский фонд поддержат высшее образование и муниципальные инфраструктуры Украины

  Європейський інвестиційний банк та мультидонорський фонд підтримають вищу освіту та муніципальну інфраструктуру в Україні

  Категорія: Экономика, Економіка
  Европейский инвестиционный банк и мультидонорский фонд поддержат высшее образование и муниципальные инфраструктуры Украины

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та мультидонорський фонд E5P - Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології – підписали грантові угоди на 16,4 млн. євро для підтримки вищої освіти та муніципальної інфраструктури в Україні


  Йдеться про:

  · 10 млн. євро для покращення енергоефективності університетів в Україні;
  · 6,4 млн. євро для підтримки вищої освіти та муніципальної інфраструктури в Україні.

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та фонд «E5P» - Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології - підписали дві донорські угоди. Фонд «E5P» - це мультидонорський фонд, який сприяє муніципальним інвестиціям у проекти у сферах енергоефективності та охорони навколишнього середовища. Загальний бюджет фонду - 180 млн. євро. Грант на 10 млн. євро має посилити енергоефективність в семи університетах, які беруть участь в проекті щодо вищої освіти України. Грант на 6,4 млн. євро сприятиме модернізації муніципальної системи теплопостачання у Кривому Розі.

  В обох випадках гранти фонду «E5P» стануть інструментом в імплементації проектів. ЄІБ та інші фінансові установи виділяють кредитні кошти на ці проекти. Також проекти активно підтримує українська влада.

  · Вища освіта України

  Метою цього проекту є оновлення навчального, дослідницького та допоміжного устаткування в багатьох державних університетах України. Перші сім з них – у Чернівцях, Харкові, Києві, Львові, Полтаві, Сумах та Вінниці – буде визначено на етапі оцінки. На підтримку цього проекту ЄІБ та Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) надають 120 млн. та 30 млн. євро кредитних коштів відповідно. Це фінансування сприятиме досягненню університетами найвищих освітніх та дослідницьких стандартів за допомогою посилення енергоефективності та споживання, а також захисту довкілля. Зокрема, установи вищої освіти мають модернізувати свої системи опалення, вентиляції та освітлення, покращити якість академічного середовища та енергозбереження. Екологічні цілі буде досягнуто через застосування сучасного та енергоефективного обладнання та систем контролю, що буде закуплено та впроваджено завдяки гранту від фонду «E5P».

  · Модернізація системи теплопостачання в Кривому Розі

  Цей план модернізації - частина Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, яку підтримує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В рамках цієї програми кредит ЄІБ в розмірі 400 млн. євро сприятиме інвестиціям у різних секторах, зокрема енергоефективності, водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів.

  Метою проекту в Кривому Розі є забезпечення екологічно чистого та фінансово стійкого теплопостачання. В результаті ці інвестиції сприятимуть посиленню енергоефективності та зменшенню викидів вуглекислого газу (CO2). Очікується, що вони призведуть до зменшення кількості вуглекислого газу на більше 220 тис. тон, що позитивно вплине на довкілля. Також ці інвестиції поліпшать обслуговування клієнтів.

  Гранти фонду «E5P» підтримують заходи з посилення попиту. Вони, зокрема, фінансуватимуть встановлення індивідуальних опалювальних підстанцій та відповідних лічильників від одного будинку до іншого. В результаті жителі Кривого Рогу відчують позитивні наслідки від ефективних послуг теплопостачання, встановлених лічильників та автоматизації, а також скорочення кількості спожитої енергії. Загальна сума інвестиції становить 38 млн. євро. Частину – у розмірі 31,6 млн. євро – покриває кредит ЄІБ. Разом з ним буде надано технічну підтримку для покращення спроможності в секторі комунальних послуг.

  Вазіл Гудак, Віце-президент ЄІБ, наголосив на такому: «Гранти від фонду «E5P» підтримують намагання банку ЄС принести реальну користь українському народу. Чинне фінансування, яке йде на додачу до зобов’язань ЄІБ та інших фінансових інституцій, підтримує енергоефективні заходи в українських університетах, а також теплопостачання у Кривому Розі. Як результат, заощадження та поліпшена організація теплопостачання покращить якість життя в Україні та зробить внесок у її економічний розвиток».

  Своєю чергою, Андерс Лунд, директор фонду «E5P», відзначив: «Два підписаних сьогодні проекти стануть кроком уперед у напрямі підвищення енергетичної безпеки в Україні та поліпшать щоденне життя пересічних людей. Асамблея Фонду схвалила два гранти, ґрунтуючись на відчутному впливі на довкілля, позитивних аспектах, а також створенні локальних робочих місць в Україні. Проект у Кривому Розі, місті з важкою промисловістю та потужним забрудненням, стане знаковим, завдяки якому енергетичні заощадження та збільшення ефективності стануть вкрай вагомими».

  «Завдячуючи співпраці ЄІБ та фонду «E5P» - сказав Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України, – ми модернізуємо університетські будівлі, що їх було зведено у радянські часи. Зменшення витрат на споживання енергії створить більше можливостей для інвестування заощаджень у покращення якості вищої освіти. Поліпшення енергоефективності має бути одним із кроків інтеграції українських університетів у Європейський простір вищої освіти».

  «Ми високо цінуємо допомогу ЄІБ і фонду «E5P» у розвитку муніципальної інфраструктури в Україні. Можливість отримати кредит і грантові кошти є вкрай важливим та цінним внеском європейської спільноти у модернізацію житлово-комунального господарства України», – додав Едуард Кругляк, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  Довідка
  Про ЄІБ:
  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) - це банк Європейського Союзу, який надає довготермінові кредити. Це єдиний банк, яким володіють та який представляє інтереси країн-членів Європейського Союзу. ЄІБ тісно співпрацює з іншими інституціями ЄС для реалізації політики Союзу.

  ЄІБ є найбільшим за обсягами багатостороннім позичальником та кредитором. Він надає фінансування та експертизу для реалізації важливих та сталих інвестиційних проектів. Це сприяє досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ стосується Європи, але він також сприяє реалізації політики ЄС в сфері зовнішніх відносин та розвитку.

  Банк фінансує проекти в Україні на основі Мандату про зовнішнє кредитування. Цей Мандат надає ЄІБ гарантію, яка покривається бюджетом ЄС. Вона стосується проектів, що становлять вагомий інтерес для Євросоюзу та його східних країн-сусідів у сферах соціально-економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектору та змін клімату.

  «E5P» – це мультидонорський фонд. Його мета – залучати муніципальні інвестиції у проекти з енергоефективності та захисту довкілля у регіоні Східного партнерства (з такими країнами-учасницями: Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною). Фонд об’єднує фінансові внески ЄС та групи з 21 нації, які потім використовуються для залучення коштів та кредитів від міжнародних фінансових інституцій.

  Душан Ондреїчка (Dušan Ondrejička), d.ondrejicka@eib.org, тел.: +352 4379 83334/моб.: +352 621 459 234 . Веб-сайт: www.eib.org/press - Прес-офіс: +352 4379 21000 – press@eib.org
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: