• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » "Радон" получит специальное оборудование для реагирования на радиационные аварии

  "Радон" отримає спеціальне обладнання для реагування на радіаційні аварії

  Категорія: Экономика, Економіка
  "Радон" получит специальное оборудование для реагирования на радиационные аварии


  ЄС надав «Радону» сучасне обладнання для реагування на радіаційні аварії вартістю 3,3 млн євро

  Європейський Союз допомагає Україні краще справлятися із проблемами радіологічних аварій та радіоактивних відходів. Через Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ), ЄС надав Державній корпорації «Радон» близько 100 одиниць спеціалізованого обладнання та інструментів вартістю більше 3,3 млн євро для реагування на потенційні надзвичайні радіологічні ситуації. Про це оголосили 6 червня на прес-конференції з нагоди закінчення 18-місячного проекту ЄС «Обладнання для аварійного реагування на спеціалізованих підприємствах Державної корпорації «Радон» і для реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів». Проект виконувала литовська компанія LOKMIS у тісній взаємодії з Українською стороною.

  «Для України та ЄС дуже важливо, щоб на території України швидко виявляли радіаційні аварії та реагували на них, а місця розташування радіоактивних відходів добре контролювалися та підтримувалися по всій країні. Ми будемо продовжувати співпрацювати з Україною на базі чіткої стратегії з управління радіоактивними відходами, яка є необхідною і має бути розроблена», − зауважив Ханс ван Влієт, відповідальний за цю програму в Європейській Комісії.

  Крім того, проект забезпечив «Радон» обладнанням для безпечного поводження та подальшої реабілітації більш ніж 50 сховищ радіоактивних відходів за межами зони відчуження, які є спадщиною аварії на Чорнобильській АЕС.

  «Україна продовжує вдосконалювати свою інфраструктуру для поводження з радіоактивними відходами, щоб покращити радіаційну безпеку та досягти нового високоякісного рівня. Отримане обладнання допоможе реагувати на можливі аварійні ситуації, а також реабілітувати тимчасові сховища радіоактивних відходів, утворені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та розташовані всередині та за межами зони відчуження», − коментує Віталій Петрук, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження.

  Серед іншого, європейські партнери передали обладнання для виявлення і вимірювання радіаційного випромінювання, захисту персоналу, транспортування і зберігання радіоактивних забруднюючих речовин.
  В середньому в Україні трапляється близько 30 радіаційних надзвичайних ситуацій кожного року за межами атомних електростанцій. Зважаючи на той факт, що це може статися будь-де, це вимагає негайної реакції з боку професіоналів, які добре знають як діяти в таких ситуаціях. За підтримки європейських експертів «Радон» наближає свою діяльність до найкращих міжнародних практик.

  Довідкова інформація:
  У відповідь на аварію на Чорнобильській АЕС у період з 1991 по 2006 рр. ЄС реалізував програму з ядерної безпеки у межах програми TACIS (технічна допомога Співдружності Незалежних Держав) і виділив 620 млн євро на проекти з технічної допомоги Україні. У 2007 році ЄС заснував новий Інструмент співробітництва з ядерної безпеки (ІСЯБ), що надав Україні більше ніж 330 млн євро на покращення ядерної безпеки.

  Підпорядкована Державному агентству України з управління зоною відчуження Державна корпорація «Українська державна асоціація «Радон» відповідає за екстрене реагування на радіаційні надзвичайні ситуації, збір, кондиціювання та зберігання радіоактивних відходів, не пов'язаних з ядерним циклом. Для виконання цих завдань «Радон» залучає спецкомбінати в Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі.

  Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь:
  Ханс ван Влієт, програмний менеджер Європейської Комісії, ел. пошта hans.vanvliet@ec.europa.eu
  Михайло Ходорівський, директор «Радон» в м. Києві, ел. пошта khodorivskyi.m@gmail.com
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: