• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » В ЕС договорились об управлении Энергетическим Союзом

  В ЄС домовились про управління Енергетичним Союзом

  Категорія: Экономика, Економіка
  В ЕС договорились об управлении Энергетическим Союзом

  У ЄС домовились про управління Енергетичним Союзом

  20 червня переговірники Єврокомісії, Європарламенту та Ради ЄС досягли амбітної політичної домовленості щодо управління Енергетичним Союзом.

  Завдяки домовленості, яку було досягнуто 20 червня, країни-члени ЄС зможуть здійснювати управління Енергетичним Союзом. Цей спільний проект має забезпечити доступ всіх європейців до надійної, доступної та екологічно безпечної енергії. Ця нова система управління дозволить ЄС досягти таких цілей: стати світовим лідером із відновлювальної енергетики, зробити енергоефективність першим пріоритетом, забезпечити справедливі умови для споживачів та прокласти шлях довгостроковій стратегії ЄС із зменшення викидів парникових газів.

  Цей Регламент має забезпечити досягнення цілей ЄС, зокрема, енергетичних та кліматичних показників ЄС до 2030 року. Це зменшення викидів парникових газів на 40 відсотків, мінімальна частка відновлювальної енергії в загальній структурі енергії ЄС на рівні не менше 32 відсотків та енергозбереження на рівні 32,5 відсотків. Для досягнення цілей Енергетичного Союзу у тексті Регламенту прописано політичну процедуру співпраці між країнами ЄС та Єврокомісією, а також між самими країнами ЄС.

  У зв’язку з цієї домовленістю Віце-президент Єврокомісії із Енергетичного Союзу Марош Шевчович заявив: “Зараз я очікую, що до кінця року країни-члени підготують проекти енергетичних та кліматичних планів. Вони стануть важливим сигналом для інвесторів, які потребують ясності та передбачуваності”.

  А Єврокомісар з кліматичних дій та енергетики Міґель Аріас Каньєте сказав таке: “Після вчорашньої згоди щодо енергоефективності, а також після домовленості щодо відновлювальної енергетики, ухваленої минулого тижня, ця угода є ще одним важливим кроком у переході до чистої енергії. Вперше у нас буде механізм управління Енергетичним Союзом. Воно буде прописано у правилах ЄС, включатиме всі сектори енергетичної політики та впроваджуватиме кліматичну політику відповідно до Паризької угоди. Після завершення підготовки національних планів країн-членів до ЄС прийдуть інвестиції, які сприятимуть модернізації економіки та енергосистем ЄС, створенню робочих місць, заощадженню європейців на комунальних платежах та зменшенню вартості імпорту енергопродуктів до ЄС”.

  Основні досягнення:
  Заклик до кожної країни-члена підготувати національний енергетичний та кліматичний план на період 2021-2030 років.
  Забезпечення співпраці між ЄС та країнами-членами задля досягнення амбітних цілей Паризької угоди щодо клімату та посилення регіональної співпраці в рамках Енергетичного Союзу.
  Впровадження надійного механізму забезпечення спільного досягнення цілей ЄС у сфері відновлювальної енергетики та енергоефективності.
  Створення зрозумілої та прозорої нормативно-правової бази для діалогу із громадянським суспільством щодо питань Енергетичного Союзу та посилення регіональної співпраці.
  Контекст
  30 листопада 2016 року Єврокомісія в рамках пакету “Чиста енергія для кожного європейця” подала пропозицію стосовно Регламенту щодо управління Енергетичним Союзом. Попередньо ухвалений текст Регламенту підкреслює важливість досягнення кліматичних та енергетичних показників ЄС до 2030 року. Також він визначає багатоскладову процедуру співпраці між країнами ЄС та Єврокомісією, а також між самими країнами ЄС задля досягнення цілей Енергетичного Союзу. У Регламенті взято до уваги, що різні країни можуть здійснити різний внесок до Енергетичного Союзу. Також країни-члени зобов’язані забезпечити модель низьковуглецевого розвитку в довгостроковій перспективі, щонайменше в наступні 30 років.

  Крім того, у тексті Регламенту прописано більш простий механізм подачі електронних звітів задля забезпечення надійності та прозорості інформації у цій сфері. У 2021 році цей Регламент замінить Регламент ЄС 525/2013 щодо механізму кліматичного моніторингу, який визначає зобов’язання ЄС та його країн-членів із звітування ООН.
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: