• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » Увеличение инвестиций для энергетической отрасли Украины

  Збільшення інвестицій в енергетичну галузь України

  Категорія: Экономика, Економіка
  Увеличение инвестиций для энергетической отрасли Украины


  ЄС сприяє збільшенню інвестицій у розвиток сталої енергетики в Україні та регіоні ЄЕК ООН

  Європейський Союз та Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) підтримують створення сприятливого економічного середовища для збільшення приватних інвестицій у енергоефективність та відновлювані джерела енергії для подолання енергетичної бідності у країнах ЄЕК ОНН, до яких входить Україна. Про це говорили на семінарі з питань сталої енергетики, проведеному ЄС через механізм технічної допомоги (EU TAF) для сталої енергетики спільно з ЄЕК ООН в межах 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку 13 листопада 2018 року в Києві.

  Зокрема, зовнішній інвестиційний план ЄС, схвалений у вересні 2017 року, передбачає інноваційні фінансові інструменти з акцентом на кредити та гарантії, що знижують інвестиційний ризик для приватного сектора. Для цього регіону розробили два спеціальні гарантійні інструменти для підтримки інвестицій у сталу енергетику:
  Інструмент «Eнергоефективність та сталі міста у сусідніх країнах» у розмірі 750 мільйонів євро полягає у наданні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) часткових кредитних гарантій та консультацій для реалізації «зелених» проектів промислових компаній, підвищення енергоефективності будівель, реконструкції мереж водопостачання, систем очистки стічних вод у містах і громадах тощо.
  Ще 2 мільярди євро спрямовані на інструмент «Посилення інвестицій у відновлювану енергію», через який ЄБРР та Асоціація європейських інститутів фінансового розвитку (EDFI) допомагають домогосподарствам та приватним компаніям залучити інвестиції на реалізацію проектів з відновлюваної енергетики, що скорочують викиди СО2.
  За оцінкою міжнародних експертів, інвестиції в енергоефективність та відновлювану енергетику відстають в регіоні ЄЕК ООН, а частка відновлюваних джерел енергії в національних структурах енергоспоживання залишається дуже низькою, тоді як енергоємність досить висока, що зумовлює енергетичну бідність та вимагає негайних дій.

  «Енергетична бідність є поширеною соціальною проблемою. ЇЇ вирішення − це не дешева енергія, а стимулювання до енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії домогосподарствами. Енергетичні реформи повинні зосереджуватися на цих пріоритетах, і вигоди від енергоефективності повинні бути монетизовані. Дійсно, енергоефективність виявилася найдешевшим і найефективнішим варіантом довготривалого вирішення проблеми енергетичної бідності шляхом зменшення рахунків за газ, опалення та електроенергію. В Україні Фонд енергоефективності, який підтримується ЄС, надаватиме з 2019 р. гранти та позики на енергоефективне оновлення житлових будинків» − вважає Торстен Волерт, Група підтримки України, Генеральний Директорат з питань сусідства та переговорів щодо розширення, Європейська Комісія.

  На думку експертів, запуск Фонду енергоефективності в Україні – це дієвий інструмент, що допомагає боротися з енергетичною бідністю. Внаслідок недостатньої теплоізоляції в більшості житлових будинків країни споживання енергії та рахунки дуже високі. Термомодернізація таких будинків за фінансування Фонду енергоефективності зменшить витрати їхніх мешканців на опалення.

  «Енергоефективність − це не тільки економічно ефективний спосіб довгострокового скорочення споживання енергії та зменшення рахунків, але й спосіб підвищення рівня соціального забезпечення. Спільними зусиллями ЄС, Німеччини, Міжнародної фінансової корпорації та уряду України було запущено флагманський Фонд енергоефективності України для фінансування з 2019 р. енергозберігаючих оновлень в багатоквартирних будинках» – зазначив Йоганнес Баур, керівник департаменту програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні.

  Як зазначили учасники семінару, для збільшення приватних інвестицій в енергоефективність та відновлювану енергію в Україні необхідно подолати адміністративні перешкоди, ринкові та економічні бар'єри. Зокрема, необхідно запровадити зрозумілі механізми ціноутворення на енергію з урахуванням її собівартості, спростити отримання дозволів, впровадити чіткі правила доступу до ринків і мереж, застосування «зелених» тарифів або аукціонів на відновлювані джерела енергії тощо.
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: