• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » Транзит в будущее начинается с Украиной

  Транзит у майбутнє починається з Україною

  Категорія: Экономика, Економіка
  Транзит в будущее начинается с Украиной
  На євразійському просторі загострюється конкуренція за реалізацію інфраструктурних проектів зі створення безпечних та ефективних транспортних сполучень. Інвестори постійно вивчають альтернативи і шукають шляхи надійного транзиту на усій території від Китаю до Західної Європи.
  У цьому контексті, в Києві, пройшов круглий стіл на тему - «Глобальна конференція з питань сталого транспорту у контексті розвитку міжнародного співробітництва» в якій прийняли участь посли всіх країн Центральної Азії.
  Цікавий формат, що відбувся в Науковій залі Київського транспортного університету, вразив своєю організованістю і продуктивністю.
  На конференцію приїхали всі, без винятку, Посли держав Центральної Азії. Зайняли місця за круглим столом і почали обговорювати питання, які формувались ще в столиці Туркменістану – Ашхабаді. Де у жовтні цього року, тріумфально відбувся «Перший глобальний форум з питань сталого розвитку транспорту». У форумі взяли участь Глави держав і Урядів, керівництво Організації Об'єднаних Націй і міжнародних організацій, представники бізнесу й громадянського суспільства.
  Вперше, було розставлено акценти сучасності, коли розвиток світової транспортної мережі розглядається як система, досягнення Цілей тисячоліття! Як елемент системи у сфері протидії змінам клімату! Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи в Ашхабаді, відзначив, що частка транспорту в загальному обсязі викидів парникових газів стрімко зростає і тому, «якщо ми не приймемо необхідних заходів в транспортній сфері, нам не вдасться утримати підвищення глобальної температури в межах двох градусів за Цельсієм, тим більше на рівні граничних півтора градусів». Що призведуть до змін на Планеті, які вже не можна відвернути.
  Тому майбутні транспортні мережі, потребують нових технологій, які як з’ясувалось існують в Україні.
  Фахівці Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, підтвердили цей факт, впевнено консультуючи будівельників і інженерів країн Центральної Азії, які успішно на практиці, використовують такі технології.
  В першу чергу, це проекти транзитно-транспортних можливостей між Каспійським і Чорним морями, Центральною Азією й Близьким Сходом, будівництво Туркменбашинського морського порту. Реалізований великомасштабний проект століття - будівництво залізничної дороги Казахстан-Туркменістан-Іран (Північ-Південь), триває будівництво газопроводу Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія (ТАПІ).
  Формування сучасної транспортної інфраструктури, залучення в неї нових територій, означає не лише зростання обсягу товарообігу і скорочення часу доставок, додаткові інвестиції та інші переваги, а й створення нових робочих місць.
  І в підготовку таких кадрів, має включитись і Національний транспортний Університет. Випускники якого вже працюють над створенням нових споруд в Туркменістані.
  Так у туркменській столиці відкрився новий Міжнародний аеропорт Ашхабада, який має пропускну здатність 1600 пасажирів у годину. Він може приймати літаки будь-якого типу й вантажопідйомності, забезпечуючи сервіс на рівні міжнародних стандартів зі злітно-посадочною смугою довжиною 3800 метрів.
  Як зауважив Радник Міністра закордонних справ України Віктор Майко:
  «Ця конференція нагадування Україні, що світ не стоїть на місці, і в контексті двохсторонніх стосунків Україна-Туркменістан, і в контексті глобальних, регіональних стосунків. Ми повинні розуміти, що ініціатива, яка була висловлена китайським керівництвом у 2013 році щодо відновлення великого шовкового шляху, вона активно відбувається і реалізується у вигляді нових залізничних колій, мостів, аеропортів».

  Продовжують реалізовуватись, самі неймовірні проекти!
  Нещодавно, Туркменістан започаткував спільно з Афганістаном, проект побудови першої залізниці між цими державами та Таджикистаном загальною довжиною 400 км. Вартість проекту - 2 млрд. дол. США. Киргизстан та Китай, також готові долучитись до цієї залізничної гілки, що може позитивно змінити конфігурацію існуючої транспортної системи в більш широкому азійському регіоні з можливістю виходу до морських портів.
  Важливість виходу до моря, є стратегічна задача, яку довгий час планували країни Центральної Азії. І ось, цей епохальний проект, почав втілюватись у життя.
  Це окремою тезою пролунало у виступі Надзвичайного і Повноважного посла Туркменістану в Україні пана Нурберді Аманмурадова, під час проведення круглого столу на тему «Глобальна конференція з питань сталого транспорту у контексті розвитку міжнародного співробітництва». Він сказав: «…заплановані були досить великі проекти, залізничне сполучення Південь-Північ, яке бере свій початок в Казахстані, та через Туркменістан виходить до Ірану. Таким чином шлях з Китаю проходить через Казахстан, Туркменістан та Іран і в даному випадку прямо до Перської Затоки. Деякі держави, які не мали в минулому виходу до моря, отримали його в один бік і в зворотному напрямку», зауважив Посол.
  Під майбутню ланку Азійського міжнародного залізничного коридору на туркменсько-афганському кордоні запрацював новий термінал з прийому, зберіганню та відвантаження нафтопродуктів «Имамназар» потужністю 540 тис. тон в рік.
  Таким чином Туркменістан активно намагається вбудуватися у систему нової євразійської транспортної інфраструктури як у ролі транзитера, так і для збільшення власних експортних можливостей. Транспорт стає важливим інструментом у досягненні цілей сталого розвитку.
  За підсумками проведених переговорів, було підписано низку документів, а контроль за їх виконанням покладено на країн учасниць проекту.
  Головне, що всі переконалися: питання спільні, тому і підхід має бути спільним попри складні геополітичні обставини.
  Київ, 2016.
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: