• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » 200 млрд евро на инфраструктуру

  200 млрд євро для інфраструктури

  Категорія: Экономика, Економіка
  200 млрд евро на инфраструктуру

  Сотні інфраструктурних проектів на сході України

  фінансуватимуться завдяки позиці Європейського

  інвестиційного банку на суму 200 млн. євро  16 грудня 2016 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон), підписав Угоду про співробітництво щодо надання технічної допомоги з метою сприяння оптимальному використанню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України обсягом 200 млн. євро. Ця позика має забезпечити своєчасне досягнення очікуваних результатів і ефективне покращення інфраструктури та якості життя населення, постраждалого від конфлікту на сході України.

  Згідно з вищезгаданою Угодою про технічну допомогу між ЄІБ та Мінрегіоном, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) допомагатиме здійснювати контроль за впровадженням фінансованого ЄІБ Проекту з якнайшвидшого відновлення задля підвищення ефективності планування, впровадження і моніторингу проектів із відновлення та розбудови миру, зокрема шляхом розвитку потенціалу щодо підрядної роботи, закупівель, соціальної адаптації та місцевого самоврядування.

  З цією метою ПРООН створить регіональну Групу технічної координації у Краматорську та чотири децентралізовані групи технічної допомоги ПРООН у Сєвєродонецьку (Луганська область) і трьох обласних центрах – Харкові, Дніпрі і Запоріжжі, де соціальні служби та інфраструктурні об’єкти зазнають колосального навантаження через масовий приплив внутрішньо переміщених осіб та інші складнощі, спричинені конфліктом.

  Перший пакет проектів із якнайшвидшого відновлення у рамках цієї угоди вже затверджений Кабінетом міністрів. Він включає 69 проектів у п’яти східних областях України із загальним бюджетом 21,9 млн. євро. Майже половина цієї суми піде на відбудову медичних закладів, 35% буде виділено на проекти у закладах освіти, 15% буде витрачено на житлові проекти, а 3% – на інші об’єкти соціальних служб. Більша частина проектів впроваджуватиметься у Харківській (21 проект, 8,5 млн. євро), Донецькій (17 проектів, 7,1 млн. євро) та Луганській областях (26 проектів, 3,1 млн. євро). У листопаді було розпочато процедуру закупівель і оголошено перший тендер для Харківської області.

  Другий конкурс пропозицій було оголошено у липні 2016 р. За останні три місяці на конкурс було подано майже 1 000 проектів. На даний час близько 830 проектів на загальну суму приблизно 160 млн. євро визнано такими, що відповідають критеріям участі у програмі. Очікується, що перевірка і остаточний відбір буде завершено до лютого 2017 р., невдовзі після чого розпочнуться закупівлі. Згідно з планом, у 2017 р. надійдуть нові проектні пропозиції, що забезпечить повне освоєння вищезгаданої двохсотмільйонної позики.

  Довідкова інформація:

  ПРООН працює майже у 170 державах і територіях, допомагаючи викорінювати бідність, долати нерівність та соціальну ізоляцію. Ми допомагаємо країнам розробляти політику, розвивати лідерські навички та здібності щодо партнерства, зміцнювати інституційну спроможність і забезпечувати стійкість з метою досягнення стабільності результатів у царині розвитку.

  ЄІБ – це установа довгострокового кредитування ЄС, яка належить його 28 державам-членам. Хоча переважна більшість проектів, фінансованих ЄІБ, впроваджується на території країн ЄС, ЄІБ уже понад 50 років активно працює поза межами ЄС і рішуче налаштований підтримувати політику ЄС щодо розвитку у країнах, що не входять до нього.

  Минулого року група ЄІБ надала фінансування в обсязі майже 8 млрд. євро на проекти та ініціативи поза межами Європейського Союзу. Вона веде діяльність приблизно у 160 країнах, зокрема у країнах із низьким рівнем доходів та країнах, охоплених гострими політичними та економічними кризами. Операції ЄІБ у країнах, що не є членами ЄС, підтримують виконання завдань, визначених у Програмі змін ЄС та Цілях сталого розвитку.

  Надання технічної допомоги для виконання моніторингової функції ПРООН щодо Проекту з якнайшвидшого відновлення фінансується з Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Це багатосторонній, багатогалузевий донорський трастовий фонд, створений ЄІБ у 2010 р. для задоволення потреби у конкретній технічній допомозі для діяльності ЄІБ з кредитування країн-учасниць Східного партнерства. EPTATF є гнучким механізмом, що дозволяє усувати критичні прогалини з метою розроблення та впровадження інвестиційних проектів шляхом надання фінансування на підготовку попередніх і підсумкових техніко-економічних обґрунтувань, на проведення інституційних і правових експертиз, оцінок впливу потенційних інвестицій на навколишнє середовище і соціальну сферу, а також шляхом підтримки управління проектами й розбудови потенціалу організаторів у процесі впровадження інвестиційних проектів та виконання інших первинних досліджень і горизонтальних заходів. Діяльність Фонду зосереджена у чотирьох пріоритетних секторах: енергетиці, охороні довкілля, транспорті та зв'язку, а питання боротьби зі зміною клімату та розвитку міст є наскрізними у його роботі. На даний момент вісім держав-членів ЄС – Австрія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Польща, Швеція та Великобританія – внесли у Фонд 26,8 млн. євро.

  Контактна інформація

  Представництво ПРООН в Україні: фахівець із питань взаємодії зі ЗМІ, yevgeniy.zelenko@undp.org , моб. тел. +38 095 276 1406
  ЄІБ: фахівець із питань взаємодії зі ЗМІ Душан Ондрежичка, d.ondrejicka@eib.org, моб. тел. +352 621 459 234, прес-бюро: +352 4379 21000 – press@eib.org; Twitter: @eib
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: