DataLife Engine > Экономика, Економіка > ЕС поддерживает реформирование энергетического сектора Украины

ЕС поддерживает реформирование энергетического сектора Украины


24-12-2017, 01:59. Разместил: mrialu ЕС поддерживает реформирование энергетического сектора Украины


Сьогодні Європейський Союз здійснив виплату другого траншу у розмірі 2 мільйонів євро (з максимальних €5 мільйонів) з метою підтримки реформування енергетичного сектору України. Підтримка надається у рамках фінансованої ЄС програми бюджетної підтримки "Продовження підтримки реалізації Енергетичної стратегії Україні". Програма допомагає Україні зменшити забруднення навколишнього середовища, пов’язаного з виробництвом електричної енергії; сприяє реформуванню ринку електричної енергії; допомагає покращити якість нафтопродуктів та підтримує створення запасів нафти та нафтопродуктів. Загальний бюджет програми 45 мільйонів євро.

Посол Хюг Мінгареллі, Голова Представництва ЄС в Україні, сказав: "Це другий транш, який ми перерахували до Державного бюджету України за цією програмою, починаючи з 2015 року. Виплату здійснено на підставі прийняття нової Енергетичної стратегії та подання Україною Національного плану зменшення викидів від великих спалювальних установок – спеціальних умов для цієї виплати.

Шкода, що ця виплата становить лише 40% від максимального розміру траншу, що викликано значними затримками у виконанні програми, пов'язаними з реформою ринку електричної енергії, створенням системи запасів нафти та нафтопродуктів, а також моніторингом якості палива. Ця часткова виплата відображає повільніший, ніж передбачалося прогрес у виконанні реформ протягом останніх місяців.

Я дуже заохочую Україну прискорити реформи у цих сферах, а саме: забезпечити повну та невідкладну імплементацію закону про регулятор та закону про ринок електричної енергії. Подальша робота з виконання довгострокової Енергетичної стратегії на основі якісних енергетичних даних також має бути одним з пріоритетів. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати процес реформ в секторі енергетики України".

Загальною метою програми, яка фінансується ЄС, є забезпечення енергетичних потреб української економіки та суспільства у безпечний, ефективний і економічний спосіб, а також підтримка виконання Україною зобов’язань в рамках Договору про створення Енергетичного Співтовариства та Угоди про Асоціацію.

Програма в тому числі зосереджується на реформі ринку електричної енергії, покращенні системи контролю якості палива в Україні та створенні запасів нафти та нафтопродуктів у відповідності до кращих європейських практик. Програма бюджетної підтримки передбачає перерахування коштів, які надаються Європейським Союзом, до державного бюджету України за результатами виконання певних умов. Визнаючи ключову роль енергетичного сектору у співробітництві з Україною, у 2013 році Європейський Союз підписав з Урядом України відповідну Угоду про Фінансування. Перший транш за програмою було перераховано у 2015 році.

Подальшу інформацію щодо інструменту бюджетної підтримки ЄС та поточних програм бюджетної підтримки в Україні можна отримати за такою адресою:
https://ec.europa.eu/europeaid/node/13967;
http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/projects/overview/
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Вернуться назад