Tracy Walker Jersey  Радиоактивные отходы Украины » POLITICUM.INFO
 • dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » Радиоактивные отходы Украины

  Радіоактивні відходи України

  Категорія: Політика, Политика
  Радиоактивные отходы Украины

  Проект вартістю 950000 € «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання і захоронення проблемних радіоактивних відходів, які зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах» - це одна з трьох нових ініціатив, запущених ЄС цієї осені в рамках фінансованого ЄС Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки. Інші дві – «Розробка плану геологічного захоронення РАВ в Україні і графіку його реалізації» та «Комплексна оцінка безпеки майданчиків з поводження з РАВ, які експлуатує ДК УкрДО Радон, і проектування заходів з реабілітації проблемних сховищ».

  Головною метою цього 3-річного проекту є передання українським партнерам досвіду і можливостей для ефективного впровадження сучасних технологій і проектування відповідних установок для безпечної та економічно ефективної обробки та подальшого захоронення радіоактивних відходів, які зараз накопичуються та зберігаються на Запорізькій, Рівненській, Южно-Українській, Хмельницькій та Чорнобильській атомних електростанціях.

  У стартовій нараді, що відбулася в Києві 21 листопада 2018 р., взяли участь представники Європейського Союзу, Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання), Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» (НАЕК «Енергоатом»), українських АЕС, Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами (ЦППРВ) та інших зацікавлених сторін.

  «Це вже третій проект, розпочатий Європейським Союзом восени 2018 р. і спрямований на вдосконалення різних аспектів поводження з радіоактивними відходами в Україні. Ці проекти є елементами систематичної підтримки, яку ЄС надає виконанню української Загальнодержавної програми поводження з радіоактивними відходами; її остаточна мета – забезпечення безпеки та радіологічного захисту населення України та навколишнього середовища», - зазначив під час наради Ульф Розенґард, керівник проекту ЄС.

  «Атомні електростанції України накопичують радіоактивні відходи протягом десятиліть своєї експлуатації. Сьогодні на АЕС створюються комплекси з переробки твердих радіоактивних відходів, які дозволять отримати продукт переробки, придатний для захоронення. Але під час експлуатації АЕС утворюються і рідкі радіоактивні відходи, які піддаються лише попередній переробці. Ці відходи зберігаються у сховищах на АЕС, і актуальним завданням є вибір ефективної та економічно обґрунтованої технології їх обробки для передання для захоронення в спеціалізовані підприємства ДАЗВ. Успішна реалізація цього проекту стане наступним кроком у процесі безпечного й економічного управління та утилізації відходів АЕС», - сказала Людмила Близнюкова, директор департаменту НАЕК «Енергоатом».

  Бенефіціарами проекту є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, представлене НАЕК «Енергоатом», та ДАЗВ України. Кінцевими користувачами є Запорізька, Рівненська, Южно-Українська, Хмельницька та Чорнобильська АЕС, а також ЦППРВ.

  Контракт на проект був присуджений консорціуму на чолі з PLEJADES GmbH – Independent Experts (Німеччина): NUKEM Technologies Engineering Services GmbH (Німеччина), Brenk Systemplanung GmbH (Німеччина) та призначений субпідрядник ТОВ «Бюро аналітичних досліджень безпеки АЕС» (Україна).

  Довідково:
  НАЕК «Енергоатом» експлуатує чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками. Три енергоблоки Чорнобильської АЕС перебувають на етапі зняття з експлуатації.

  Після Чорнобильської аварії ЄС розпочав програму з ядерної безпеки – спершу в рамках фінансового інструменту Технічна допомога країнам Співдружності Незалежних Держав (ТАСІС), на зміну якому в 2007 р. прийшов Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки. Внесок Європейського Союзу в ядерну безпеку України, наданий через ці два інструменти, перевищив 950 млн. €.

  Вартість прямої підтримки, наданої українській ядерній експлуатуючій організації ДП НАЕК «Енергоатом» та Державній інспекції ядерного регулювання України через програму 2+2, наближається до 300 млн. €. Вклад у довгострокове безпечне поводження з радіоактивними відходами, що утворились у результаті Чорнобильської аварії, відходами зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції та в довгострокове зберігання й захоронення радіоактивних відходів діючих енергоблоків України перевищує 600 млн. євро

  По додаткову інформацію просимо звертатись до:

  пана Ульфа Розенґарда, керівника проектів ЄК: ulf.rosengard@ec.europa.eu

  пані Людмили Близнюкової, директора департаменту НАЕК «Енергоатом»: L.Blyznyukova@direkcy.atom.gov.ua
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: