• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » Гуманитарное общество призывает к активным действиям в ответ на гуманитарный кризис на востоке Украины

  Гуманітарна спільнота спонукає до активніших дій у відповідь на гуманітарну кризу в східній Україні

  Категорія: Політика, Политика
  Гуманитарное общество призывает к активным действиям в ответ на гуманитарный кризис на востоке Украины

  Гуманітарна спільнота спонукає до активніших дій у відповідь на гуманітарну кризу в східній Україні


  Берлін, 22 листопада 2017 року – Представники міжнародних та місцевих гуманітарних агенцій, які працюють в Україні, взяли участь в одноденній конференції в Берліні. Її мета - привернути увагу до забутої гуманітарної кризи на сході країни та спонукати відповідальних за ухвалення рішень надавати підтримку для досягнення відчутних результатів у покращенні ситуації в регіоні.

  Щодня вздовж 10-кілометрової зони за напрямком лінії розмежування фіксують у середньому 40 випадків зіткнення. Останні події призвели до ще більшого розділення цивільного населення, яке проживає по обидві сторони від лінії розмежування. За майже чотири роки з початку військових дій у східній Україні страждання населення лише посилюється.

  Консорціум ACCESS (People in Need, Action contre la Faim, Doctors of the World/Médecins du Monde та ACTED/REACH), стурбований тенденцією до погіршення гуманітарної ситуації, закликає сторони конфлікту, міжнародну спільноту та гуманітарні організації вжити додаткових заходів задля забезпечення задоволення надважливих гуманітарних потреб.*

  Оскільки наразі перемовини так і не призвели до політичного прориву, а рівень фінансування гуманітарної допомоги є вкрай низьким – ситуація для чотирьох мільйонів людей, які потребують допомоги, залишається критичною. У такий спосіб важливо належним чином вивчити гуманітарні потреби та упевнитись, що у всіх зацікавлених сторін превалює спільне розуміння ситуації в регіоні – задля пошуку дієвих рішень.

  З цією метою консорціум ACCESS організував міжнародну конференцію “Україна: гуманітарна криза в Європі, про яку забули?” Вона пройшла 22 листопада в Берліні за підтримки Європейської Комісії. Її учасниками стали місцеві та міжнародні неурядові організації, представники громадянського суспільства, агенції ООН, Європейський Союз, донори, а також урядовці та політики. Вони провели конструктивний діалог, результатом якого стало однакове розуміння гуманітарних потреб і найкращих шляхів руху вперед.

  Доповідачі першої панельної дискусії зробили детальний огляд основних побоювань у гуманітарній сфері. Такі проблеми часто не є пріоритетними на дипломатичних майданчиках, на яких головна увага зосереджена переважно на безпекових і політичних питаннях. “Бойові дії, торговельна блокада, порушення доступу до засадничих послуг – усі ці фактори зробили населення більш вразливим. Це все відбувається прямо на порозі Європейського Союзу, на території східної України, ураженої конфліктом. У цьому регіоні, до прикладу, 1,2 млн. осіб страждають від нестачі продовольства, для 176 тис. з яких така нестача є вкрай відчутною», – підкреслив Шимон Панек, президент організації «People in Need» (Людина у скруті) – провідної агенції консорціуму ACCESS.

  Під час другої панельної дискусії представники різних установ розглянули можливі подальші дії для того, аби гуманітарне питання не переросло у безнадійну ситуацію. Вони продемонстрували чинні заходи з різних інституційних сторін: дипломатичних переговорів сторін конфлікту, національного стратегічного планування, плану Європейського Союзу із забезпечення інтеграції майбутніх гуманітарних програм та програм розвитку для України. “Від самого початку кризи ЄС знаходиться в авангарді, що стосується питань гуманітарної допомоги та якнайшвидшого відновлення», – зауважив Єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес. “Ми продовжимо підтримувати в Україні тих, хто опинився в біді. Ми хочемо допомогти найбільш уразливим групам населення, а також надати підтримку реформуванню та розвитку там, де це можливо», – додав він.

  У 2016-2017 роках військові дії залишалися на стабільному рівні (з періодами тиші після локальних загострень насильства). Очевидно, що до погіршення гуманітарної ситуації призвели радше не зміни в середовищі, а дипломатичний глухий кут, зменшення фінансування гуманітарних потреб, повільні інвестиції у відновлення та загалом неналежна увага (як зі сторони влади, так і міжнародних представників) до потреб і труднощів, з якими зіштовхнулося населення Донбасу. Що потрібно зараз, аби полегшити страждання людей у східній Україні, – це справжня самовідданість на усіх рівнях.

  Контекст

  * У травні 2017 року чотири великі міжнародні організації - People in Need, Action Contre La Faim, Doctors of the World//Médecins du Monde та ACTED – у партнерстві з IMPACT Initiatives створили новий проектний консорціум – ACCESS. Його створено задля того, аби надавати багатогалузеву гуманітарну допомогу для населення східних регіонів України, уражених конфліктом. Проект фінансує Європейська Комісія. Його мета – користатися вигодами технічного експертного потенціалу відповідних організацій у різних галузях та надалі поліпшувати надання допомоги через кращу координацію та синергію.
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: