DataLife Engine > Політика, Политика > Поддержка Антимонопольного комитета Украины

Поддержка Антимонопольного комитета Украины


8-03-2018, 18:24. Разместил: mrialu Поддержка Антимонопольного комитета Украины


ПРОЕКТ ЄС «ПІДТРИМКА АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ У ВПРОВАДЖЕННІ ПРАВИЛ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ»


В АМКУ відбулося засідання Наглядової ради проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги»

Відбулася перша зустріч Наглядової ради проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги», де були підбиті підсумки першого півріччя роботи Проекту та оголошений загальний план його реалізації і завдання на наступні 2,5 роки.

Засідання провів Голова АМКУ Юрій Терентьєв. Участь у заході взяли інші керівні особи АМКУ та представники центральних органів виконавчої влади України, Представництва ЄС в Україні та члени команди проекту.

Під час вступної доповіді Юрій Терентьєв зазначив, що створення ефективної системи контролю державної допомоги суб'єктам господарювання здійснюється в рамках виконання Україною своїх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, та сприятиме досягненню повної прозорості надання державної допомоги і створенню ефективних незалежних систем контролю і моніторингу державної допомоги за зразком тих, що існують у Європейському Союзі. Крім того, проектом передбачено залучення провідних експертів з ЄС, що мають вагомий практичний досвід здійснення реформ у сфері державної допомоги.

Перший радник Представництва ЄС Йоханес Баур наголосив, що хоча Європейський Союз вже має успішний досвід з реалізації подібних проектів в Україні, дана ініціатива займає особливе місце та її реалізація вкрай важлива, оскільки закон України щодо державної допомоги вже вступив у дію і саме час вибудувати ефективну систему контролю державної допомоги.

Сьогодні одним із важливих завдань проекту є подальше вдосконалення нормативної бази задля ефективного впровадження системи державної допомоги. Серед інших основних пріоритетів проекту були визначені IT-підтримка розбудови системи державної допомоги та адвокація і комунікації, пов’язані з державною допомогою.
Проект ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» спрямований на підтримку створення ефективної системи контролю і моніторингу державної допомоги в Україні. Залучення позитивного європейського досвіду в цьому напрямку сприятиме підвищенню ефективності управління державними фінансами, подоланню корупції та прискоренню розвитку економіки.
Структура проекту передбачає чотири основні компоненти (напрямки роботи):

Підтримка створення ефективної системи контролю державної допомоги в Україні;
Підтримка зусиль АМКУ при здійсненні функцій контролю за державною допомогою;
Посилення інституційного розвитку системи державної допомоги;
Пропагування державної допомоги та інформування громадськості про проект.
Проект фінансується ЄС та виконується консорціумом на чолі з WYG Consulting Ltd. (Хорватія). Він триватиме 36 місяців і завершиться у серпні 2020 року.

Детальна інформація щодо реалізації проекту буде публікуватися на офіційних онлайн-ресурсах проекту, які незабаром стануть доступні для широкого загалу. скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Вернуться назад