Tracy Walker Jersey  В Киеве прошёл диалог между ЕС и Украиной касательно прав человека » POLITICUM.INFO
 • dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація
  » » В Киеве прошёл диалог между ЕС и Украиной касательно прав человека

  У Києві відбувся діалог між Україною та ЄС щодо прав людини

  Категорія: Происшествия, Події
  В Киеве прошёл диалог между ЕС и Украиной касательно прав человека

  У Києві відбувся діалог між ЄС та Україною щодо прав людини


  20 липня 2016 року у Києві відбулася щорічна зустріч у рамках діалогу з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною. Ця цілоденна зустріч відбувається вже вдруге після початку попереднього застосування відповідних частин Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. В Угоді ЄС та Україна висловлюють свою внутрішню відданість спільним цінностям, зокрема повній повазі до демократичних принципів, верховенства права, належного врядування, прав людини та засадничих свобод.

  Зустріч створила умови для детального обміну думками щодо ситуації з правами людини в Україні та щодо зобов'язань країни досягти стабільного поступу в цій сфері, зокрема стосовно більшого дотримання норм міжнародного права у сфері прав людини.

  ЄС привітав Україну у зв'язку з ухваленням національної стратегії з захисту прав людини на 2016-2020 роки та плану дій щодо її реалізації. Він також підкреслив важливість виконання цих документів. Обидві сторони погодилися з важливою роллю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадянського суспільства у зміцненні захисту прав людини в Україні.

  В обговоренні також торкнулися широкого спектру питань, зокрема подій та змін, які відбулися від часу останньої зустрічі в рамках Діалогу у липні 2015 року. Обидві сторони поділилися своїм занепокоєнням щодо погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові, який у березні 2014 року було незаконно анексовано Російською Федерацією. Також було висловлено занепокоєння щодо переслідування представників меншин, особливо щодо продовження переслідування кримських татар та порушень прав людини на територіях східної України, які не контролюються українською владою. ЄС наголосив на потребі розслідувати та забезпечити відповідальність за всі повідомлені випадки порушень прав людини, що їх було здійснено в контексті продовження конфлікту. ЄС також наголосив на потребі повного дотримання міжнародного гуманітарного права всіма сторонами. Він також звернув увагу на важливість захищення прав людини внутрішньо переміщених осіб.

  ЄС нагадав, що Україна взяла на себе зобов'язання ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

  Спираючись на доповіді Міжнародної дорадчої групи Ради Європи, опубліковані минулого року, ЄС закликав до подальшого поступу в розслідуванні злочинів, скоєних під час протестів Євромайдану, та насильницьких дій в Одесі 2 травня 2014 року. ЄС наголосив на потребі якнайшвидше притягти винних до відповідальності. ЄС підкреслив необхідність запобігання негідному поводженню з людьми та тортурам. Він також наголосив на потребі повної співпраці з міжнародними інституціями задля досягнення цих цілей.

  Обидві сторони звернули увагу на поліпшення законодавства щодо медіа, відповідно до цінностей свободи вираження поглядів та свободи медіа. Також було наголошено на потребі швидкого та послідовного виконання цього законодавства. ЄС наголосив на потребі гарантувати безпеку журналістів, зокрема в контексті насильницьких дій проти журналістів та безкарності тих, хто здійснює такі злочини. Обидві сторони висловили свій глибокий біль з приводу вбивства відомого журналіста Павла Шеремета та наголосили на потребі швидкого розслідування злочину.

  ЄС також критично поставився до публікації приватних даних журналістів на українських веб-сайтах. ЄС наголосив, що в цій сфері необхідні активніші дії влади.

  Було обговорено також політику щодо протидії дискримінації – зокрема дискримінації прав представників ЛГБТІ, а також етнічних, мовних, релігійних та національних меншин. Було обговорено права дітей, питання гендерної рівності, права жінок, а також реформу виборчого законодавства в цьому контексті.

  Окрім, цього, ЄС та Україна висловили свою незмінну стурбованість тим, що певна кількість громадян України досі утримуються в Росії. Вони привітали звільнення Надії Савченко у травні та Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка у червні.

  Українську делегацію очолював пан Сергій Петухов, заступник міністра юстиції України. Делегацію ЄС очолював пан Дірк Шюбель, керівник підрозділу двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства у Європейській службі зовнішньої діяльності. Відповідно до звичної практики, перед зустріччю ЄС провів консультації з представниками українських та міжнародних неурядових організацій.

  Наступна зустріч у рамках Діалогу щодо прав людини між Україною та ЄС відбудеться влітку 2017 року.

  За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтесть до Ольги Вергелес (olga.vergeles@gmail.com або +38067 230 7333)

  Загальна інформація: ЄС-FINSTAR проект технічної допомоги, спрямований посилення прозорості та підтримку реформ, які збільшують доступ до фінансування і сприяють розвитку потужної економіки і сприятливих бізнес-умов, що ведуть до нових робочих місць. Більше інформації на сайті: www.finstar.org.ua.

  Центр реформування фінансової звітності Світового банку забезпечує знаннями та надає підтримку розвитку потенціалу послуг для реалізації реформи фінансової звітності, інституційного зміцнення та поширення передового досвіду в області фінансової звітності та аудиту. Більше інформації на сайті: http://go.worldbank.org/Q6GNM6ZBC0
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: