• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Реєстрація    Вхід
  Авторізація

  Erasmus+

  Категорія: Происшествия, Події
  Erasmus+  У 2015 році завдяки програмі Erasmus+ 678 тис. європейців отримали можливість навчатися, стажуватися, працювати та бути волонтерами за кордоном. Це – найбільша кількість учасників, аніж коли-небудь у попередні роки. Того ж року Євросоюз інвестував 2,1 млрд. євро у понад 19,600 проектів із залученням 69 тис. організацій. Такими є основні цифри Щорічного звіту Erasmus+ за 2015 рік, оприлюдненого Європейською Комісією. Також результати засвідчують факт того, що програма досягне своєї мети із підтримки 4 млн. людей у період з 2014 по 2020 рік.

  «Освіта є вкрай важливою в «оснащенні» людей знаннями, здібностями, навичками та спроможністю використати сповна свій потенціал і можливості, що відкриваються перед ними, – вважає Юркі Катайнен, Віце-президент Єврокомісії з робочих місць, зростання інвестицій і конкурентоздатності (колишній студент програми Erasmus в Університеті Лестера (Об’єднане Королівство). – Мобільність розширює наші горизонти та робить нас сильнішими. Erasmus якраз здатен запропонувати нам обидві ці можливості. Як колишній студент цієї програми, я безпосередньо пересвідчився у цьому. Я заохочую інших студентів, а особливо вчителів, тренерів, працівників у справах молоді, а також студентів, які отримують професійну освіту, скористатися можливостями, що відриті перед ними завдяки програмі Erasmus+».

  Своєю чергою, Тібор Наврачич (Єврокомісар з освіти, культури, молоді та спорту) зазначив, що Erasmus відкриває нові можливості для молодих людей вже протягом трьох десятиліть. «Програма дозволяє їм, – продовжує Наврачич, – розвивати надважливі навички, включаючи соціальні та міжкультурні, а також сприяє виникненню активної громадянської позиції. Об’єднуючи людей та підтримуючи їхню спільну роботу, ініціатива відіграє ключову роль у підвищенні можливостей для нашої молоді розбудовувати ліпше суспільство. Це та солідарність, якої Європа потребує зараз більше, аніж будь-коли раніше. Я хочу запевнити, що у майбутньому Erasmus+ здатен підтримувати більше людей з найрозмаїтішим походженням і досвідом».

  2015-го року Erasmus+ було розширено ще більше, уперше надавши можливість вищим навчальним закладам відправляти та приймати на навчання понад 28 тис. студентів і співробітників ВНЗ до та з країн за межами Європи. У такий спосіб Франція, Німеччина та Іспанія відправили на навчання найбільшу кількість людей; водночас ті ж Іспанія, Німеччина, а також Об’єднане Королівство – країни, у яких навчалася найбільша кількість учасників Erasmus+. Відгуки від учасників програми свідчать, що час, проведений ними за кордоном у рамках Erasmus+, можна занести собі в актив: 94% респондентів говорять, що це дозволило удосконалити їхні навички; 80% – стверджують, що такий досвід поліпшив їхні кар’єрні можливості. Одному з трьох студентів, які проходять практику за допомогою Erasmus+, пропонують посаду у компанії, яка його/її приймає.

  Також у звіті подається огляд кроків, до яких вдалася Єврокомісія з адаптації Erasmus+ до допомоги ЄС і його країнам-членам у боротьбі проти соціальних проблем – зокрема, що стосуються інтеграції біженців та мігрантів. До прикладу, була розширена Система онлайнової лінгвістичної підтримки, аби нею протягом наступних трьох років могли скористатися 100 тис біженців; задля цього було виділено 4 млн. євро. Мета такого кроку – дозволити людям (особливо, молоді) скористатися можливостями системи освіти країн, що їх приймають, та розвинути свої навички.

  Публікація цього звіту співпадає зі стартом кампанії з відзначення 30-ої річниці програми Erasmus (від 2014 року ця програма називається Erasmus+ – через те, що користь від участі в ній можуть отримати більше людей за допомогою ширшого кола можливостей). Заходи відбуватимуться протягом 2017 року на європейському, державному та місцевому рівнях. Їхня мета – підкреслити позитивний вплив програми на індивіда зокрема та суспільство загалом, а також надати можливість усім залученим особам провести дискусію щодо того, як Erasmus+ має розвиватися у майбутньому. Протягом минулих 30 років Erasmus+ і попередники ініціативи підтримали не лише понад 5 млн. студентів, стажерів і волонтерів, але й викладацький склад і молодіжний обмін – загальна кількість яких склала 9 млн. людей.

  Контекст
  Erasmus – одна з найуспішніших програм Європейського Союзу. Протягом трьох десятиліть вона надає людям (особливо, молоді) можливості отримати новий досвід та розширити свої горизонти за допомогою навчання/стажування за кордоном. Те, що розпочиналося з невеличкої схеми мобільності для студентів ВНЗ у 1987 році (у якій у перший рік існування взяли участь лише 3,200 студентів), опісля, за останні тридцять років, розрослося до флагманської програми, користь від якої щороку отримують 300 тис. студентів. Водночас сама ініціатива стала набагато ширшою, надаючи можливості проходити періоди навчання і стажування/практику як для студентів ВНЗ, так і для студентів професійного навчання та підготовки. Також у рамках Erasmus йдеться про молодіжні обміни, волонтерство, обмін персоналом у всіх сферах навчання, підготовки, молоді та спорту. Окрім того, Erasmus+ є більш відкритим для людей з неблагополучних сімей, аніж будь-який інший його попередник.

  Географічне охоплення програми розширилося з 11 країн у 1987 році до 33 країн зараз (усі 28 країн-членів ЄС, а також Туреччина, Колишня Югославська Республіка Македонія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн).
  Бюджет чинної програми Erasmus+, що триває з 2014 по 2020 рік, складає 14,7 млрд. євро; ініціатива надасть можливості з навчання, підготовки, отримання досвіду роботи та волонтерства за кордоном для понад 4 млн. людей. Також Erasmus+ підтримує транснаціональне партнерство між освітніми, підготовчими та молодіжними інституціями, а також заходи у спортивній сфері. Це важливо для того, аби робити внесок у розвиток свого європейського виміру та протистояти найголовнішим транскордонним загрозам. Окрім того, ініціатива, за допомого програми Жана-Моне, сприяє розвитку педагогічної та науково-дослідницької діяльності щодо європейської інтеграції.

  Для відзначення 30-річчя з часу заснування Erasmus протягом 2017 року по всій Європі буде організовано багато заходів, включаючи флагманський захід у Європарламенті у червні.

  Більше інформації
  MEMO/17/83
  Erasmus+ (щорічний звіт Erasmus+ за 2015 рік; інформаційна довідка про програму; відеокліпи; історії успіху; інфографіка)
  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Написать комментарий
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
  Введите код: